Strona Główna
Historia
Przemysł
link
Oficjalna Strona
Forum

 
Galeria
link
link
link
link

 
My Cork
Nadajemy
FAS
FRS Recruitment
Irelandjobs
Polskie Radio Cork

 


Przemysł w Carrigaline - W XIX wieku głównym przemysł w regionie stanowiło rolnictwo. Dopóki uprawiano len oraz zboża, rozwój tych gałęzi gospodarki stał na wysokim poziomie. Zakłady ceramiczne Carrigaline Pottery jak i mleczarskie, Co-op Creamery zostały założone w tym samym czasie w 1928 roku. W roku 2000 został ponownie zbudowany magazyn żywnościowy, Carrigaline Co-op Store stając się największym obiektem swego rodzaju w całym kraju.  

W ostatnich latach rozwój przemysłu zacznie wzrósł, co stanowić miało powstanie w Ringaskiddy dużych zakładów przemysłowych tj. Pfizers, Penn Chemicals - ADM, GSK i Novartis (dawniej Sandoz). Miało to wpływ na powstanie nowych miejsc pracy dla lokalnej ludności jak również dla mieszkańców Cork. W 1970's, firma Biocon (obecnie Quest) założyła na przedmieściach zakłady biochemiczne Biochemical Industry znajdujące się przy drodze prowadzącej do Crosshaven.

 

Novartis w Ringaskiddy


Barry Colins SuperValu

 

Wspomnieć tu również należy powstałych halach fabrycznych Carrigaline Industrial Park gdzie swoje siedziby posiadają takie korporacje jak Pepsi czy Products Building West (dawniej Swish West Leo).  Największym przedsiębiorcą, jaki wpisał się w historię gospodarki w Carrigaline jest Barry Collins, który w latach 80-tych i 90-tych stał się największym, niezależnym detalistą w Irlandii będąc właścicielem supermarketu SuperValu oraz aptek Walshes i Phelans, które rozwinęły swą działalność na terenie całego hrabstwa.

      

:: GADU-GADU 4617524

   :: KONTAKT EMAIL  

 

 

:: DATA 29-01-2020

 

:: GODZINA: 09:17

 

:: copyright by Khnatek